Anasayfa / Bitlis / Mutki Müftülüğünden Halep’e yardım

Mutki Müftülüğünden Halep’e yardım

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın başlattığı “Halep’te İnsanlık Ölmesin” kampanyasına Mutki Müftülüğü büyük destek verdi.

Cuma namazı sonrası Merkez Cami önünden hareket eden araç Halep’e yardım konvoyuna Bitlis’ten yola çıkan arçlar eşlik etti. Konvoyu uğurlarken  konuşma yapan Mutki Kaymakamı Mehmet KILIÇ, “milletimizin her zaman mazlumun ve mağdurun yanında yer aldığını ifade ederek bu konvoyun hazırlanmasında katkısı bulunan başta din görevlileri olmak üzere, yaşlı-genç, kadın-erkek herkese teşekkür etti”.

Mutki ilçe Müftüsü Cemil MERİÇ, konuyla ilgili yaptığı açıklamada toplumdan her kesimin hatta çocukların da bu kampanyaya katıldıklarını ifade ederek, “Devletimizin başlattığı bu büyük yardım seferberliğine biz de Mutki olarak katılıyoruz. Halep’te insanlık ölmesin sloganımızdır. Bizim insanımız hakikaten ensardır. Rabbim muhacirlikten muhafaza eylesin bizi. Bizim insanımız, din insan kardeşi diye Haiti’deki depremzedelere el uzattı. Önceki gün Doğu Türkistan’daki soydaşlarımıza el uzattı. Bugün de başta Suriye olmak üzere bütün Ortadoğu’daki dindaş mazlum ve mağdurlara ensar elini uzatmaktadır. Mazlum ve mağdur durumda olan Halep insanının yanındayız ve her zaman onlarla beraber olacağız inşallah” dedi.

Mutki’de yardımlarımız daha devam edilecek ifadelerini kullanıldı.

mm2

Hakkında Sadik Celebi

İlginizi Çekebilir

Kaymakam Kılıç’tan Rektöre Ziyaret

Mutki Kaymakamı Mehmet KILIÇ ve beraberindeki heyet ile birlikte Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir